Пети блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде спрян за ремонт

...
Пети блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде спрян за ремонт
Коментари Харесай

На 9 май спират 5-и блок на АЕЦ Козлодуй за ремонт и презареждане с американско гориво

Пети блок на АЕЦ " Козлодуй " ще бъде спрян за ремонт и презареждане с американско гориво на 9 май. Това стана ясно по време на годишния доклад на Агенцията за нуклеарно контролиране.

Очаква се в средата на юни да приключи ремонтът и да бъде заредено идващото количество касети, създадени от " Уестингхаус ".

През 2024 година стартира 4-годишен развой на поетапен преход към ново нуклеарно гориво.

През 2027 година цялата дейна зона ще бъде заредена с американско гориво. Вече повече от година и половина пети блок на АЕЦ " Козлодуй " работи, както с съветско, по този начин и с американско гориво.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР