Петър Петров спечели четири точки в Гран при на Португалия

...

Петър Петров спечели четири точки в Португалия

Петър Петров завоюва четири точки в Гран при на Португалия от международния шампионат по мотокрос в клас MXGP. Българският водач на North Europe, с мотор на КТМ, е 27-и в класирането със общ брой от 14 точки след шест кръга.
Петров приключи на два пъти на 19-о място. В първото съревнование той остана на 1:18.321 минути от спечелилия Тим Гайзер, а във второто се пребори с шведа Антон Гол в последната обиколка и финишира още веднъж на 19-а позиция. Словенският водач на HRC Honda завоюва и този манш с 1:16.227 минути преднина против Петров, с което редуцира преднината на Антонио Кайроли на върха в класирането на 36 точки. Италианецът от Red Bull KTM бе на два пъти втори.

Световният първенец Хорхе Прадо оглави класирането в МХ2. Испанският водач на Red Bull KTM завоюва петата си двойна победа за сезона и към този момент е с три точки пред датчанина от Rockstar Energy Husqvarna - Том Кер Олсен.