Петър Пеев (СК Русе Кар Мотор Спорт), който по-рано през

...

Петър Пеев с победи на 100 и 200 метра в Пловдив

Петър Пеев (СК Русе Кар Мотор Спорт), който по-рано през месеца покри норматива на 100 метра за присъединяване на Европейското състезание в Берлин с 10.35 сек, реализира две безапелационни победи на шампионата “Вулпев-Бахчеванов” в Пловдив през вчерашния ден. Пеев се наложи в спринта на 100 м с 10.47 сек (+0.4 м/сек). Втори приключи Антонио Иванов (Атлетик-София) с 10.74 сек, който ден по-рано завоюва на “Цветанка Христова” в София с персонален връх от 10.57 сек. Третото място зае Николай Тодоров (ЦСКА) с 10.88 сек.

A post shared by Петър Пеев (@peterpeevv) on Jun 10, 2018 at 12:28pm PDT
Час и половина по-късно Пеев беше най-бърз и в бягането на 200 м, където завоюва с персонален връх от 21.03 сек (-1.2 м/сек). Нормативът на 200 м за присъединяване на Европейското състезание в Берлин е 20.90 сек. В Пловдив Пеев изпревари Денис Димитров (Берое-Ст.Загора), който финишира втори с 21.23 сек. Третото място в бягането на половин обиколка зае Веселин Живков (Академик-София) с 21.70 сек. В събота той завоюва сребърен орден на 100 м на Балканиадата за юноши под 18 години в Истанбул.