Пета поредна победа в първенството по футбол при децата в

...

Локомотив /Мездра/ разгроми с 9:1 Торпедо /Борован/ при U15

Пета поредна победа в шампионата по футбол при децата в Зона "Враца " реализира ОФК "Локомотив " (Мездра) при U15. В среща от 12-ия, първи пролетен кръг подрастващите мездренчани разгромиха като домакини с 9:1 своите връстници от "Торпедо 2004 " (Борован), които са в дъното на таблицата.
С хеттрик в мача се отличи офанзивният халф Рич Данов, а по един път се разписаха Михаил Иванов, Владислав Андреев, Александър Лазаров, Цветелин Иванов, Теодор Вишински и Млчен Милчов. След този безапелационен триумф, седми през сезона, дребните локомотивци не престават да разделят второ-трето място във краткотрайното класиране, дружно с тима на "Любимец " (Търнава).
Дясното крило Михаил Иванов изведе домакините напред в резултата с удар от непосредствена непосредственост още във 2-ата мин. на мача. Само 5 мин. по-късно обаче нападателят на гостите Петър Поповски се възползва от неточност в защитата на локомотивци и възвърне равенството - 1:1. В 10-ата мин. Рич Данов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 2:1, а в предпоследната минута на първото полувреме Михаил Иванов откри непокрит в пеналта Владислав Андреев, който повиши на 3:1.
След почивката локомотивци вкараха още шест безответни гола. Най-наред в 48- ата мин. Рич Данов извърши съвършено директен свободен удар за 4:1, в 54-ата мин. капитанът Александър Лазаров бе прецизен за 5:1, а в 57-ата мин. Цветелин Иванов засече центриране от корнер на Данов за 6:1. Две минути по-късно влезлият като промяна Теодор Вишински си създаде дузпа, която осъществя за 7:1. В 67-ата се разписа още една от запасите - Милен Милчов за 8:1, а крайното 9:1 фиксира още веднъж голмайсторът на тима Рич Данов, с което оформи и своя хеприк в мача.
ОФК "Локомотив ": Станимир Николовски (54 мин. Александър Ангелов), Александър Комухарски (36 мин. Владислав Стефанов), Николай Тошков, Лъчезар Минчев, Цветелин Иванов, Рич Данов, Александър Лазаров (кап.), Константин Здравков (36 мин. Теодор Вишински), Владислав Андреев (48 мин. Марио Йолов), Михаил Иванов, Тихомир Петровски (51 мин. Милен Милчов).
Едноличен водач в класирането е "Ботев " (Враца) с 28 т Второ-трето място разделят "Любимец " (Търнава) и "Локо " (Мездра) с по 21 т, само че търнавчани са с по-добри спомагателни индикатори (победа с 5:1 в директния дуел сред двата отбора).
В идващия кръг ОФК "Локомотив " гостува на "Скала 2015 " (Оселна). Двубоят е идната събота, 24 март, от 10:00 часа на стадиона в Зверино.
Източник: bulnews.bg