Пета поредна победа под ръководството на Николай Митов и общо

...

Хебър преупи и Беласица за пета поредна победа

Пета поредна победа под управлението на Николай Митов и общо 12-та от началото сезона завоюва ФК Хебър след минималното 1:0 над гостуващия Беласица(Петрич).

Единствения и надвит гол в мача падна в 67-та минута след фамозно осъществяване на директен свободен удар от страна на Руслан Иванов.

Пазарджиклии пропуснаха няколко положителни обстановки преди почивката.

На два пъти Георги Недялков – Жилета стреля рисково с глава, а по един път от идентични обстановки не съумяха да се разпишат Анди Краев и Мартин Сечков.

Удар на Руслан Иванов от границата на пеналта също профуча в навън.

Преди антракта петричани съвсем не можаха да нарушат спокойствието на вратарят на хебърци Петър Дебърлиев.

Втората част беше надалеч по-емоционална.

В 53-та минута Анди Краев стреля рисково, само че неопределено към вратата на Бела.

Пет минути по-късно при една контра Запро Динев се откъсна от защитата на Хебър, само че за благополучие на домакините стреля в навън.

Две минути по-късно обаче единствено отличната игра на Петър Дебърлиев избави хебърци от огромна тягост.

Стражът на домакините излезе отвън пеналта и блокира опитващият се да напредне с топката към вратата нападател на Беласица.

В 67-та минута реферът Павел Цеков отсъди свободен удар наоколо до тъч-линията.

Всички чакаха следващото центриране на Руслан Иванов в пеналта на Бела, само че той избра друго.

С демонски фалциран удар Иванов изпрати кълбото в далечния ъгъл на вратаря Захари Димитров, който нямаше съществени шансове за сполучлива интервенция – 1:0.

Четири минути по-късно Хебър можеше да затвори мача, само че стражът на гостите избави по виртуозен метод мощна тупалка на Георги Недялков от непосредствена непосредственост.

С гол на два пъти в границите на няколко минути се размина и Александър Александров – Аци, който пропусна да направи успеха на Хебър по-убедителна.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Атанас Стоилков, Мартин Сечков, Цветан Павлов, Якуб Идризов, Андриян Краев(57-Атанас Велев), Кирил Георгиев(57-Александър Александров), Цветелин Тонев, Руслан Иванов, Георги Недялков(72-Серафим Михайлов).
Източник: marica.bg