Пета поредна победа към серията си добави тимът на Нефтохимик.

...

Пета поредна победа за Нефтохимик в Трета лига

Пета поредна победа към серията си добави отборът на Нефтохимик. " Шейховете " се постановиха като посетители над Димитровград с 3:0, в XXII кръг на Югоизточната Трета лига.

Двубоят стартира с рисков изстрел към вратата на бургаския отбор, само че Ферди Мюмюнов се намеси безупречно. Последва късмет за гостите, само че далечният изстрел на Боримир Карамфилов срещна гредата. В 20-та минута, след игра с ръка на състезател на домакините, бе отсъдена дузпа в интерес на Нефтохимик. Решението на основния съдия обаче бе подложено на коментар от асистентите и единадесетметровият углавен удар бе анулиран. Преди това обаче острата реакция на футболиста му донесе червен картон и димитровградчани изиграха мача с човек по-малко.

Вместо дузпа, съдията отсъди корнер, което докара до първото попадение на Нефтохимик. Цветомир Цонков засече с глава центрирането на Николай Костов и откри резултата. До края на полувремето бургаският отбор имаше няколко благоприятни условия да усили преднината си, само че резултатът се резервира.

Второто попадение пристигна след почивката, когато в 54-та минута Цветан Филипов овладя топката пред пеналта и я насочи към далечния ъгъл за 2:0. Веднага след подновяването на играта последва нова офанзива на Нефтохимик. Тя бе приключена от Деян Христов, който оформи класическото 3:0.

В понеделник стартира подготовката на " шейховете " за семейството на Созопол. Морското дерби ще е на 30.03 (събота), от 15:00 ч., на стадион Лазур.