Перу е последният финалист на Световното първенство по футбол в

...

Перу е последният финалист на Световното първенство по футбол в Русия

Перу е последният финалист на Световното състезание по футбол в Русия. Южноамериканският тим победи Нова Зеландия с 2:0 в среща-реванш от междуконтиненталния бараж и си подсигурява присъединяване на Мондиала. В първия мач двата тима приключиха 0:0, само че на реванша в Лима перуанците заслужиха успеха.

Перу поведе с гол на Фарфан в 27-а минута. Нападателят получи пас в наказателното поле от Куева и приключи контраатаката с мощен шут под гредата. След почивката новозеландците взеха самодейността, само че не съумяха да преодолеят отбраната на домакините. Перу подпечата визите за Русия в 64-а минута, когато след центриране от корнер и безредие в наказателното поле, най-съобразителен бе Кристиан Рамос, който за повторно прати топката в мрежата на гостите.

Перу се класира за първи път на международно състезание от 1982 година насам. Жребият за групите на Мондиала ще се тегли на 1 декември в Москва.
Източник: bnr.bg