Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София, протестиращите

...
Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София, протестиращите
Коментари Харесай

Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София

Перник стачкува пред постройката на Министерски съвет в София , протестиращите поданици питат, " за какво ни взехте водата ", оповестява БНР.

От площад " Александър Първи " към площад " Независимост " потегля шествие , като митингът е проведен от Инициативен комитет " Спаси Перник ". " Вода за Перник, вода за България ", е посланието им.

В жълти жилетки , жителите на Перник са пред Министерски съвет, под наслов " Сурва от Перник ", откакто поради водната рецесия в града е анулиран и обичайният фестивал.

Перничани желаят още оставки , тъй като съгласно тях, през цялото време на рецесията не се прави оценка вярно отговорността на Министерство на регионалното развитие.
 Над 80% от ремонта на язовир
Над 80% от ремонта на язовир " Студена " е приключен

Строително-монтажните действия се правят при непрекъснатата му употреба

Припомняме, бедствено състояние на територията на Перник бе оповестено на 21 декември, откакто воден режим бе разгласен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 година

На 13 януари 2020 година, бе разпитан заместник-министър Красимир Живков, който дава отговор за водните запаси. Разпитът му продължи над два часа и половина.

На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова .

Министър Нено Димов бе арестуван , а на 10 януари, той подаде и оставка , която беше призната от премиера Бойко Борисов.
 София е обезпечена с вода за години напред, твърди Фандъкова
София е обезпечена с вода за години напред, твърди Фандъкова

Предвидените 300 л/сек за Перник не били никакъв проблем за столицата

Обвинението против Нено Димов бе обвързвано с рецесията с водата в Перник, само че проверяващите работят и по спекулация с импорт на отпадък от Италия.

Специализираният углавен съд реши Нено Димов да остане за непрекъснато в ареста .

По време на съвещанието някогашният министър се отбрани, че съзнателно е изпълнявал отговорностите си.

На 16 януари стана ясно, че нов холдинг ще събере всички ВиК .
 Аврамова убеждава, че ВиК холдингът няма да приватизира
Аврамова убеждава, че ВиК холдингът няма да приватизира

Регионалният министър Петя Аврамова очаквала спор с решения
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР