Пеп Гуардиола отдаде почит на резервния вратар на Манчестър Сити

...

Пеп Гуардиола приветства „невероятния“ Стефан Ортега като Ман Сити близо до титлата

Пеп Гуардиола отдаде респект на аварийния вратар на Манчестър Сити Стефан Ортега след успеха с 2-0 над Тотнъм и съобщи, че неговото „ необикновено избавяне “ може да бъде разликата в конкуренцията за купата във Висшата лига.

Гуардиола настоя преди мача, че вероятностите на Сити за четвърта поредна купа в лигата ще бъдат изчерпани, в случай че не съумеят да завоюват в Спърс.

След като разединеното показване през първото полувреме, те съумяха да подобрят и излязоха напред след 51 минути, когато Кевин де Бройне влезе зад отбраната на Тотнъм, с цел да изравни Ерлинг Хааланд за влизане.

След това обаче не беше елементарно за Сити, като вратарят Едерсон бе заставен да напусне в 69-та минута, откакто се сблъска с Кристиан Ромеро, само че заместникът му Ортега се ускори, с цел да откаже Сон Хюнг-мин, когато беше изпратен един на един в 86-ата минута.

Шест минути по-късно Хааланд вкара прецизен удар за своя 38-и гол този сезон, откакто Джереми Доку беше повален, с цел да изпрати Сити...