Пентагонът казва, че може да „ходи и дъвче дъвка едновременно“, когато го попитат за липсата на превозвач в Тихия океан
Пентагонът твърди, че може да „ върви и дъвче дъвка по едно и също време “, когато го попитат какъв брой дълго Съединени американски щати ще устоят без група самолетоносачи в индо-тихоокеанския район.
Прессекретарят на Пентагона генерал-майор Пат Райдър беше запитан от Fox Дженифър Грифин от Новините във вторник какъв брой дълго очакваше да няма ударна група самолетоносачи в Индо-Тихия океан. Тя също по този начин попита дали неналичието на транспортьор в района е рисковано.
„ Е, вижте, знаете ли, до момента в който преглеждаме световното ръководство на силите и като преглеждаме условията по целия свят в поддръжка на нашите национални ползите на сигурността, ние постоянно поставяме огромни грижи, с цел да сме сигурни, че можем да покрием тези задължения, които да включим в нашия предпочитан спектакъл, който е Индо-Тихоокеанският район “, сподели Райдър. „ И по този начин, ние разполагаме със забележителен потенциал там, с цел да включим огромно военноморско наличие. “
Две ударни групи от самолетоносачи – USS Theodore Roo...
Прочетете целия текст »




