Пентагонът потвърди, че при американски въздушен удар срещу мишена в

...
Пентагонът потвърди, че при американски въздушен удар срещу мишена в
Коментари Харесай

Вашингтон призна: Убихме афганистански полицаи по погрешка

Пентагонът удостовери, че при американски въздушен удар против цел в афганистанската провинция Хелманд са убити по неточност 16 афганистански служители на реда и двама са ранени, съобщи Reuters.

В декларация на Пентагона се споделя, че злощастният въздушен удар през вчерашния ден е блъснал постройка на полицията при интервенция с поддръжката на Съединени американски щати против талибански бунтовници в региона. В декларацията се изричат съболезнования на околните на убитите служители на реда.

По-голямата част от провинция Хелманд е под контрола на талибаните, с които афганистанската войска и полиция водят яростни боеве, с цел да си възвърнат територията. НАТО и Съединени американски щати имат военно наличие в Хелманд в поддръжка на локалните сили.



Началникът на полицията в региона Герешк Абдул Гафар Сафи съобщи за AP, че убитите полицейски офицери са взели участие дружно с афганистански военни в интервенции против талибаните в региона. Те не са били в униформи, заради което евентуално са били взети по неточност за талибански бойци, прибавя организацията.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР