Пентагонът обмисля дали да използва последния наличен ресурс за военна

...
Пентагонът обмисля дали да използва последния наличен ресурс за военна
Коментари Харесай

Пентагонът обмисля да изпрати военна помощ на Украйна и без одобрението на Конгреса

Пентагонът обмисля дали да употребява последния разполагаем запас за военна помощ в поддръжка на военните старания на Украйна против Русия, даже и без гаранции, че по-късно средствата ще му оповестяват " Укринформ " и Си Ен Ен.

Министерството на защитата на Съединени американски щати към момента разполага с към 4 милиарда $ от личния си бюджет за евакуиране на средства за Украйна, които би могло да употребява, с цел да изпрати военно съоръжение на Киев.

Досега Пентагонът не беше податлив да похарчи останалите пари без гаранции, че те ще бъдат възобновени от Конгреса посредством искане на администрацията за в допълнение финансиране в размер на 60 милиарда $.
 Украйна се нуждае от 3 милиарда $ финансова помощ на месец през 2024 година
Украйна се нуждае от 3 милиарда $ финансова помощ на месец през 2024 година

Бюджетният недостиг на страната е към 37 милиарда $ тази година

Все още не няма решение по въпроса, само че през последните няколко седмициразговорите за този вид и различен възможен проект Б стават все по-належащи, защото обстановката на бойното поле в Украйна е все по-тежка , разкриха публични лица.

Американският президент Джо Байдън разиска с управлението на Конгреса належащата нужда от одобрение на новия спомагателен пакет за Украйна.

Последният пакет на Съединени американски щати за Украйна на стойност 250 милиона $ беше разгласен на 27 декември.

По-рано тази седмица украинският президент Володимир Зеленски предизвести, че Украйна няма да завоюва войната без
 Съединени американски щати не могат да отпускат повече средства на Украйна без утвърждението на Конгреса
Съединени американски щати не могат да отпускат повече средства на Украйна без утвърждението на Конгреса

Съединени американски щати нямат вълшебен портфейл за нови средства за Украйна
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР