Пенсиите няма да се намаляват, а ще бъдат увеличени до

...
Пенсиите няма да се намаляват, а ще бъдат увеличени до
Коментари Харесай

Радев опроверга твърдения за съкращения на социални плащания, включително майчинството и на пенсии

Пенсиите няма да се понижават, а ще бъдат увеличени до цялостния размер по швейцарското предписание, съобщи министър-председателят Румен Радев при започване на днешното държавно съвещание. Премиерът опроверга появилите се през последната седмица изказвания, че се приготвят съкращения на обществени заплащания, в това число майчинството и на пенсии, както и че следва покупка на ракети за изтребителите F-16 на стойност към 1 милиард $.

По думите на министър-председателя Румен Радев предходната постоянна власт е направила поръчка за сходна военна поръчка, само че е изпразнила хазната преди да си тръгне и подобен разход няма да се прави.

„ Нито едно евро, нито един цент няма да бъдат отнети от българските пенсионери “, безапелационен бе Румен Радев и добави, че държавното управление въобще не е обсъждало понижаване на обществените заплащания.

Министър-председателят съобщи още, че политиците, които докараха пенсионерите и хиляди работещи до обществена злополука, през днешния ден са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери.

От думите на премиера стана ясно, че вицепремиерът Донев ще даде подробна информация за нерадостната действителност в обществените финанси. „ Реалност, която се дължи на години безхаберие, непросветеност, волунтаризъм, популизъм и обир “, съобщи Радев.

Министър-председателят разгласи още, че от идната седмица министрите ще стартират да изнасят данни за занемареност, разхищения, скандални публични поръчки при ръководството на обществени средства, както и високи хонорари в държавни сдружения, които работят на загуба.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР