Пекин връща жестовете на добра воля, които Тръмп отправи към

...
Пекин връща жестовете на добра воля, които Тръмп отправи към
Коментари Харесай

След встъпването в длъжност на Тръмп. Отзвукът в Китай: Нова конфигурация на силите

Пекин връща жестовете на благосклонност, които Тръмп насочи към Китай по време на акцията си и демонстрира, че е подготвен за рестарт на връзките в един по-позитивен дух. Така журналистът от Китайската медийна група Тодор Радев разяснява в Българска национална телевизия " Денят стартира " наличието на вицепрезидента на азиатската страна Хан Джън на церемонията по встъпването в служба на Доналд Тръмп.

Това е първото сходно наличие на почитан китайски представител в историята на двустранните връзки и в този смисъл то е в действителност невиждано. Освен това е допустимо най-високото равнище, защото китайският президент в никакъв случай не върви на сходни визити, а постоянно изпраща собствен представител. Така че посланието е ясно, разяснява Тодор Радев.

Той означи, че посланията на Тръмп във връзка с Китай през сегашната кандидат-президентска акция се различаваха фрапантно от тези, от първия му мандат.

Достатъчно е единствено да загатна думите му от негова конференция на 17 декември, когато той сподели, че Китай и Съединени американски щати могат дружно да решат всички проблеми на света. Това е стилът и методът в китайско-американските връзки, към които Пекин се стреми и които желае да види. Дали обаче Съединени американски щати при Тръмп ще влязат, нагледно казвано, на територията, на която Китай ще усеща най-комфортно и добре, или всичко е маньовър с други цели, към момента е рано да съдим, разяснява Радев.

Според думите му нюансите в политиката на Съединени американски щати при разнообразни президенти не са напълно маловажни за Пекин.

Има един към момента доста неразбираем фактор, чието въздействие следва евентуално да се разпростира на политическо равнище. И не съм сигурен дали в някакъв миг той няма да измести досегашните обичайни най-вече идеологически и геополитически съображения в американската политика. И този фактор е визията за китайско-американските връзки на новия вид предприемачи, главно от софтуерните компании, като Илън Мъск, Джеф Безос, Марк Зукърбърг. Промяната в отношението на Тръмп към Китай, най-малко в продължителното му говорене досега, може би подсказва, че се задава една сходна смяна. И в Китай, несъмнено, това се регистрира.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР