Пеканов План за възстановяване – приет на 4 май Атанас

...
Пеканов План за възстановяване – приет на 4 май Атанас
Коментари Харесай

Пеканов: Апелирам законите, касаещи Плана за възстановяване, да бъдат разглеждани възможно най-бързо

Пеканов План за възобновяване – признат на 4 май

Атанас Пеканов, длъжностен заместител министър-председател по ръководство на европейските средства ще отговори на:
Въпрос от ДЖЕВДЕТ ИБРЯМ ЧАКЪРОВ, относно оперативните стратегии за интервала 2014 - 2020 година и 2021 - 2027 година

" В момента се намираме в основния миг на осъществяване на Плана за възобновяване и развиване, когато би трябвало да се забързат процесите и да наваксаме възможни изоставания. Има заделен огромен запас за енергийна успеваемост ". Това заяви вицепремиерът по ръководство на европейските средства Атанас Пеканов относно оперативните стратегии по време на парламентарния надзор.

По думите му най-хубавият вид е първо да бъдат направени всички усъвършенствания по настоящите закони.

" Апелирам всички закони, които касаят Плана за възобновяване да бъдат обсъждани от Народното събрание по допустимо най-бърз метод и да бъде открит консенсус по тях. Ако някои от тях се забавят, ще се наложи някои от капиталовите планове да стартират преди тези законодателни промени да са направени ", посочи Пеканов.

" Всички законопроекти по втория транш, като се изключи измененията в Закона за енергетиката, са подготвени ", добави вицепремиерът.

 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР