ГДБОП разби печатница за фалшиви пари в София СНИМКИ
Печатница за подправени пари е била разкрита в София. При нея създателите на метнетата са общували с клиентите си единствено през криптирани приложения. Това заяви във фейсбук профила си основният секретар на Министерство на вътрешните работи Георги Кандев.
Прочетете още
Самото предаване на подправените пари ставало с заплащане в криптовалута. След него човек получавал адреса, от който да вземе банкнотите. От ГДБОП са създали обиски на 4 адреса и разкрили огромно количество подправени евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно произвеждане, заяви Кандев.
И добави, че техниката за направата на ментетата е открита. Намерени са мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране.
Прочетете още
Самото предаване на подправените пари ставало с заплащане в криптовалута. След него човек получавал адреса, от който да вземе банкнотите. От ГДБОП са създали обиски на 4 адреса и разкрили огромно количество подправени евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно произвеждане, заяви Кандев.
И добави, че техниката за направата на ментетата е открита. Намерени са мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




