Печалбите и приходите на Coca-Cola за третото тримесечие на годината

...
Печалбите и приходите на Coca-Cola за третото тримесечие на годината
Коментари Харесай

Coca-Cola надмина прогнозите за Q3, но търсенето остава слабо

Печалбите и приходите на Coca-Cola за третото тримесечие на годината (Q3) надминават упованията, само че колосът в производството на безалкохолни питиета регистрира, че търсенето остава едва.

Ето какво регистрира компанията спрямо упованията на анализаторите от Уолстрийт, интервюирани от LSEG:

Отчетената чиста облага за третото тримесечие, приписвана на акционерите, е в размер на 3,7 милиарда $, или 86 цента на акция, което е нарастване по отношение на 2,85 милиарда $, или 66 цента на акция, година по-рано.

Без да се регистрират разноските за преструктуриране и други детайли, компанията е спечелила 82 цента на акция, оповестява CNBC.

Нетните продажби са се нараснали с 5% до 12,46 милиарда $. Органичните доходи, които не включват придобивания, продажби и задгранична валута, са се нараснали с 6%.

Обемът на продажбите е повишен с 1%, което е поврат по отношение на спада от предишното тримесечие. Показателят не включва въздействието на цените и задграничната валута, с цел да отрази търсенето.

Но размерът както в Латинска Америка, по този начин и в Северна Америка, два основни пазара, остава без смяна за тримесечието. Ръководителите на компанията по-рано обявиха, че потребителите с ниски приходи в Съединени американски щати купуват по-малко от продуктите на компанията, макар че тя се пробва да ги притегли с налични варианти.

В международен мащаб се означи максимален растеж в размера на продажбите в сегмента на бутилитаната вода, енергийните питиета, кафе и чай.

Продажбите на бутилирана вода и спортни питиета означават растеж от 3%, до момента в който тези на кафе и чай от 2%. Продажбите на газирани безалкохолни питиета остават без смяна през тримесечието, до момента в който продажбите в сегмента на соковете, млечните артикули с добавена стойност и растителните питиета означават спад от 3%.

Coca-Cola удостоверява прогнозата си за цялата година, като чака сравнимите облаги на акция да се усилят с 3%, а органичните доходи – с 5% до 6%.

С взор към 2026 година, колосът предвижда лек растеж както на приходите, по този начин и на сравнимите облаги вследствие на валутните съмнения. Компанията ще даде цялостна прогноза за идната година в доклада си за облагите за четвъртото тримесечие.
Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР