Паузата за националните отбори се отрази добре на Интер, който

...

Интер потрепери, но се върна на пътя на победите

Паузата за националните тимове се отрази добре на Интер, който стигна до триумф с 4:3 при гостуването си на Сасуоло. Преди спирането на шампионата " нерадзурите " позволиха първата си загуба в Серия А от началото на сезона, откакто отстъпиха в дербито с Ювентус. Това обаче си остава единствената неточност на отбора, който изостава на точка от водача. С по два гола се регистрираха Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес, а за домакините се разписаха Берарди и влезлите като запаси Дуричич и Бога.

Отборът на Антонио Конте водеше с 3:1 на почивката, а в 71-ата минута Мартинес означи четвърти гол. Гостите си мислеха, че са си обезпечили успеха, само че Сасуоло не мислеше по този начин. Домакините съумяха да върнат две попадения в границите на седем минути и това докара до трагичен свършек на мача. Тимът на Роберто Де Зебри натисна, само че по този начин и не стигна до чисто голово състояние.