Пауло Дибала вкара хеттрик и донесе победата на Рома с

...

Пауло Дибала избухна с хеттрик за Рома при драматичен успех с 3:2 срещу Торино

Пауло Дибала вкара хеттрик и донесе успеха на Рома с 3:2 над Торино в 26-и кръг от Серия " А ". Благодарение на триумфа " вълците " са единствено на 4 точки от четвъртата позиция, където се намира Болоня. За Дибала това е първи хеттрик от 2018 година, а той е под №92 в историята на Рома и първи за състезател на клуба от Николо Дзаниоло през 2022 година
 Престижно! Юношески национал на България тренира със звездите на Рома

Атанас Кехайов взе участие в заниманието на наставника Даниеле Де Роси

Дибала откри в 42-ата минута от дузпа. Нарушение на Сазонов против Азмун донесе дузпата, която бе осъществена от аржентинеца. Само 2 минути по-късно Дуван Сапата изравни. Той засече с глава центриране на Беланова от фланга. Веднага след почивката Дибала вкара втори гол с прелестен удар от отдалеченост. След това и Лукаку се появи в игра и асистира за третия гол на Ла Хоя.

Две минути преди края Торино върна едно попадение. Опит за центриране на Ричи, бе отклонено от Дийн Хуйзен в личната врата. Но Торо нямаше сили за повече.