Пътуваме по нов маршрут до Гърция.Представители на местната власт в

...
Пътуваме по нов маршрут до Гърция.Представители на местната власт в
Коментари Харесай

Пътуваме по нов маршрут до Гърция. Отварят ГКПП

Пътуваме по нов маршрут до Гърция.Представители на локалната власт в гръцкия регион Ксанти показват вяра, че до края на октомври ще завършат строително-монтажните действия по трасето от Димарио до бъдещия Граничен контролно-пропусквателен пункт „ Рудозем – Ксанти “, съобщи кметът на Рудозем Недко Кулевски, пред Българска телеграфна агенция.

В финален стадий е построяването на пътя от Димарио до бъдещия Граничен контролно-пропусквателен пункт „ Рудозем – Ксанти “, стартира противоположното преброяване за довеждане докрай на най-северния сектор от трасето до българо-гръцката граница, по информация на новинарски уеб сайтове от региона на Ксанти. Гръцките онлайн медии xanthipost.gr и carandmotor.gr предвиждат, че пътят от Димарио до границата ще бъде подготвен до края на годината.

Участъкът от Димарио до границата е с дължина към 8 км, а съгласно гръцките уеб сайтове 6 км към този момент са асфалтирани. В диалози с сътрудниците си в Рудозем, представители на локалната власт в Ксанти декларират, че имат предпочитание пътят да се отвори по допустимо най-бързия метод, добавя Кулевски. Смята се, че отварянето на пътя Ксанти - Рудозем освен ще улесни транспортния достъп, само че и ще способства значими стопански изгоди и растеж на комерсиалния продан,посочват онлайн медии в Гърция. " Надявам се, че откакто завършат строително-монтажните работи по сектора до Димарио, ще има и политическа воля както от страна на Гърция, по този начин и от нашето държавно управление, от това ще зависи по кое време ще бъде пуснат пунктът ", разяснява кметът Недко Кулевски.

Очакванията на представители на локалната и изпълнителната власт в област Смолян са, че откакто пътят от Димарио до границата бъде подготвен, ще бъде реализирано единодушие за отваряне на граничния пункт за туристически трафик. Трансграничното трасе на гръцка територия се построява поетапно, а съгласно информация от онлайн медии планът за строителството на идващия сектор Димарио до Меливия (около 10,5 км) е на фаза конкурс.

Надграждането на останалите сектори от пътя Ксанти- границата (Ксанти-Сминти, Сминти -Ехинос и Ехинос - Меливиа) се възнамерява да стане в границите на този програмен интервал 2021 – 2027 година, съгласно прогнози в интернет медии в региона на Ксанти. Отварянето на трансграничния път Ксанти - Рудозем за останалите типове трафик, за които е планиран, ще стане допустимо едвам след окончателното осъществяване на пътните сектори от гръцка страна./Standartnews.com

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР