Патрик Хорнквист, Сидни Кросби и Джейк Гюнцел вкараха голове в

...

Питсбърг победи Вашингтон с обрат в последната част

Патрик Хорнквист, Сидни Кросби и Джейк Гюнцел вкараха голове в границите на 4:49 минути в последната третина за победа на Питсбърг с 3:2 против Вашингтон в мач от плейофите на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). По този метод Пингвините взеха задатък в серията от втория рунд против Столичаните, които бяха домакини на срещата.

Питсбърг изоставаше с 0:2 и беше без Евгени Малкин и Карл Хагелин, само че в последната третина всичките трима играчи от първата нападателна линия вкараха по един гол. Кросби изравни след рикошет в стика на Алекс Овечкин, а по-късно асистира на Гюнцел за победната шайба.

Мат Мъри спря 32 удара на вратата на първенците от последните два сезона, които са изправени за трета поредна година против Вашингтон по пътя към купа " Стенли ". Майк Съливан и неговият тим обаче завоюваха последните си девет серии, в това число две против актуалните им противници.
Евгени Кузнецов вкара за Вашингтон единствено 17 секунди след началото на мача, а Овечкин преодоля Мъри 28 секунди след старта на третата част.

Марк-Андре Флюри избави 33 удара за третия си шътаут в плейофите, а Лас Вегас вкара седем безответни гола против Сан Хосе в първия си домашен мач в серията. Точни бяха Коуди Ийкин, Ерик Хаула, Джонатан Маркесо, Алекс Тух, Шей Тиъдър, Колин Милър и Джеймс Нийл.