Първото домакинство на българите в София премина сполучливо и водения

...

Родните волейболисти с ударен старт в Лигата на нациите

Първото домакинство на българите в София мина успешно и водения от Николай Желязков отбор надви с 25:19, 25:23, 26:24.

Победата е значима и усилва възможностите на подмладения български тим да резервира мястото си в шампионата.

Волейболистите записаха четири следващи провали в първия уикенд от Лигата на нациите, само че през днешния ден изиграха безапелационен първи гейм, в който поддържаха удобна преднина от самото начало.

Втората част беше надалеч по-трудна и вървеше точка за точка до края, когато Иран поведе с 23:20.

Последва обаче мощна серия на нашите с хубави сервиси на Мартин Атанасов и взехме пет следващи точки, с което и гейма.

В третата част българите имаха преимущество и бяха покрай успеха при 24:22, когато стигнаха до два мачбола.

Гостите изравниха резултата, само че две бързи точки на Светослав Гоцев затвориха мача.

В края на тези седмица присъединяване на националите продължава с тежка серия от дуели против Австралия, Полша и Бразилия.

Мачът с австралийците е в петък от 20:00.
Източник: frognews.bg