Първоначалният генерален план“ на главния изпълнителен директор на Tesla Илън

...
Първоначалният генерален план“ на главния изпълнителен директор на Tesla Илън
Коментари Харесай

Tesla се похвали, че е произвела 100-милионната батерия тип 4680

Първоначалният „ общоприет проект “ на основния изпълнителен шеф на Tesla Илън Мъск преди няколко години беше да усили нападателно производството на литиево-йонните акумулатори вид 4680.

Тъй като постоянно се показваха клюки за проблеми с увеличението на производството, предходната седмица Tesla разгласи, че неотдавна е произвела 100-милионната си батерия от този вид.

На фотография, илюстрираща известието, в обществената мрежа X на Tesla беше показан хуманоидния робот, наименуван Optimus, който държи в ръката си „ 100-милионната “ батерийна клетка с размер 4680. Според източници, осведомени със обстановката в завода на Tesla в Тексас, такива роботи, въпреки и да вземат участие в най-простите интервенции при производството на батерийни кафези от този вид към момента нямат необикновен принос за производството им.

100 милиона акумулаторни кафези ще бъдат задоволителни за производството на към 100 000 електрическия автомобил. Ако вземем поради, че Tesla чака да създаде 1,8 милиона автомобила единствено до края на тази година, делът на електрическите автомобили, оборудвани с кафези от вида 4680 е дребен. Освен американската версия на кросоувъра Model Y, с такива кафези са оборудвани и електрическите пикапи Cybertruck. Дори в проектите на Tesla размерът на производството им няма да надвиши 250 000 единици годишно, тъй че съществуващият потенциал на компанията за произвеждане на акумулатори от вида 4680 е повече от задоволителен за производството на Cybertruck. В бъдеще електрическите камиони Tesla Semi могат да преминат към акумулатори 4680, само че към този момент те употребяват по-традиционните 2170.

Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР