Първият мач между футболни сили - Испания и Германия на

...

Испания и Германия поделиха точките в голяма битка

Първият мач сред футболни сили - Испания и Германия на Световното в Катар приключи без победител. Двата отбора направиха 1:1, откакто Мората означи за испанците, а немците изравниха чрез Фюлкруг.
Прочетете още

В 7-та минута Дани Олмо стреля от границата на пеналта, Нойер съумя да избие топката и тя срещна напречната греда.

В 22-та минута Жорди Алба стреля, само че ударът му мина около вратата.

В 25-та минута удар на Серж Гнабри мина около вратата.

В 40-та минута Германия вкара, откакто Рюдигер засече с глава центриране от фаул, само че голът беше анулиран поради засада.

В 45-та минута Рюдигер насочи рисков удар, само че Симон съумя да избави.

В 57-та минута Кимих стреля от дъгата на пеналта, само че Симон съумя да избие.

В 62-та минута Испания съумя да открие резултата, Жорди Алба пусна по земя към Мората, който съумя с едно допиране да не остави шансове на Нойер за 1:0.

Две минути по-късно Олмо стреля, само че Нойер нямаше проблеми и улови.

В 73-та минута Сане изведе великолепно Мусиала самичък против Симон, само че вратарят на испанците съумя да избие с една ръка.

Логичното се случи и Германия изравни в 84-та минута, когато влезлият през втората част Фюлкруг по топката и с прекрасен изстрел не остави шансове на Симон за 1:1.

В добавеното време Сане беше изведен отлично, само че Симон излезе като пресрещна, играчът на Байерн Мюнхен съумя да центрира към Фюлкруг, само че испанците почистиха в корнер, след който не се случи нищо забавно.

С равенството Испания е водач с 4 точки, Коста Рика и Япония са с по 3, а Германия с една.

В другия мач от групата през днешния ден Коста Рика победи с 1:0 Япония.

В последните мачове от групата Германия играе против Коста Рика, а Испания против Япония.

Испания:  Унай Симон, Дани Карвахал, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 82 мин.), Серхио Бускетс, Гави (Нико Уилямс 66 мин.), Педри, Марко Асенсио (Коке 66 мин.), Дани Олмо, Феран Торес (Алваро Мората 54 мин.)

Германия:  Мануел Нойер, Тило Керер (Лукас Клостерман 70 мин.), Антонио Рюдигер, Никлас Зюле, Давид Раум (Нико Шлотербек 87 мин.), Леон Горецка, Илкай Гюндоган (Лерой Сане 70 мин.), Йосуа Кимих, Джамал Мусиала, Серж Гнабри (Йонас Хофман 85 мин.), Томас Мюлер (Никлас Фюлкруг 70 мин.)
Източник: trafficnews.bg