Първият гол на Куадво Дуа за Швейцария помогна за началото

...

Квадво Дуа отбеляза първия си гол за Швейцария при победата над Унгария на Евро 2024

Първият гол на Куадво Дуа за Швейцария оказа помощ за началото на акцията им за Евро 2024 с победа с 3-1 над Унгария на стадион Кьолн.

27-годишният футболист игра единствено 45 минути за тима на швейцарците и трябваше да изчака VAR, с цел да удостовери крайъгълния му миг, откакто откри вратата на вратата 12 минути след началото на надпреварата от група А.

Мишел Аебишер, който асистира при откриването, направи два удара на полувремето със личния си първи интернационален гол, до момента в който удар с глава на Барнабас Варга през второто полувреме лиши хората на Мурат Якин от чиста мрежа след почивката.

Съперникът от група А Шотландия може би се надяваше на тъждество, само че Унгария в последна сметка беше заровен от скъпа неточност в третата минута на добавеното време, която разреши на резервата Брийл Емболо да подпечата успеха в първото си интернационално присъединяване от декември 2022 година

Роланд Салай имаше ранен късмет за Унгария, чиито благоприятни условия през първото полувреме бяха малко и дал...