Първият форум на литературните адаптации за голям екран BOB (Based-on-Books)

...
Първият форум на литературните адаптации за голям екран BOB (Based-on-Books)
Коментари Харесай

BOB посреща големи имена от филмовата индустрия

Първият конгрес на литературните акомодации за огромен екран BOB (Based-on-Books) посреща известни имена от киноиндустрията в София през октомври, в границите на десетото издание на " Синелибри ", научи ДУМА от Александра Александрова. Кандидатстването за продуценти e отворено до 23 август. За участници, експерти от кино-литературните среди и учащи достъпът е заплатен и те следва да си закупят билети навреме, защото броят на местата е стеснен, прецизират уредниците. Билетът включва и акредитация за целия кино-литературен фестивал в интервала 10 октомври - 3 ноември, достъп до 70 кино лентата и десетки специфични събития.
Освен че съставлява мост сред две промишлености, свързани надлежно с киното и литературата, BOB съчетава образователно-дискусионна част с пичинг (представяне на  кино план за привличане на в допълнение финансиране). Форумът е изключителна опция за българската аудитория да се срещне с едни от най-видните имена в киноиндустрията от целия свят, които ще разискват всички аспекти на адаптирането на литературни творби на огромен екран - от креативния развой през практиките и трендовете до реализацията, финансирането и пласирането на пазара. Програмата включва панелисти от България, Франция, Англия, Германия, Съединени американски щати, Шотландия, Норвегия, Чехия, Гърция, Нидерландия, Кипър, Италия и други, представители на финансиращи институции, профилирани платформи, сейлс и продуцентски компании, писатели, режисьори, сценаристи, артисти, публицисти, издатели, скаути, фестивални селекционери и прочие Очаква се удостоверение от още авторитетни имена. Избрани планове ще бъдат показани пред продуценти от цяла Европа.
Форумът ще се организира на 26 и 27 октомври в интервала от 10 до 17,30 ч. в хотел " Милениум " в София, зала " Айнщайн 2 ". Той има намерение да трансформира София в международен хъб на " акомодациите ". За задачата в бъдеще ще разчита на съдействие с НФЦ и Столичната община.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР