Първенството в Премиър лийг няма да бъде прекъсвано, но все

...
Първенството в Премиър лийг няма да бъде прекъсвано, но все
Коментари Харесай

Ще гледаме футбол по Коледа - няма да спират Висшата лига!

Първенството в Премиър лийг няма да бъде прекъсвано, само че въпреки всичко от Английската футболна лига взеха решение, с което ненапълно да улеснят отборите. В идните конфликти от третия и четвъртия кръг в шампионата за Купата на Англия няма да има преигравания, а спечелилият ще се дефинира единствено в една среща, като при тъждество в постоянното време ще следват продължения и вероятно дузпи. Досега при “хикс” след 90 минути следваше преиграване на стадиона на госта.

Мачовете от третия кръг за ФА Къп са планувани за 8/9/10 януари, a месец по-късно са тези и от четвъртия.

Промяната се прави, тъй като много срещи към този момент бяха отсрочени поради огромен брой инфектирани с ковид, а е доста евентуално същата орис да застигне и други дуели. Това пък значи, че те ще би трябвало да се изиграят на по-късен стадий.

“Това изключение беше утвърдено от Борда на ФА още на 17 декември и влиза в действие незабавно. Правилото обаче ще бъде още веднъж в действие за идващия сезон”, оповестиха от Лигата.

От петия кръг нататък във ФА Къп по принцип няма преигравания. В предходната акция на шампионата - 2020/21, въобще нямаше преигравания на нито един стадий поради лимитираното време на сезона.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР