Първенец по дългогодишно управление в държавни ведомства и институции в

...
Първенец по дългогодишно управление в държавни ведомства и институции в
Коментари Харесай

Първенец по управление: Йосиф Ячев 13 години начело на Фонд ...

Първенец по дългогодишно ръководство в държавни ведомства и институции в региона е Йосиф Ячев. Той е началник на Държавен фонд „ Земеделие “ - Разплащателна организация /ДФЗ - РА/ в Пловдив към този момент 13 години. Назначен е за шеф на локалната конструкция на фонда по времето на първото държавно управление на Бойко Борисов през 2009 година Като началник оцеля при всички служебни държавни управления от този момент и продължава да заема поста и до момента. Негови сътрудници разясняват, че наподобява спокоен, макар че при настоящето ръководство Министерство на земеделието се дирижира от Българска социалистическа партия. По непотвърдена информация той е родственик с някогашния червен народен представител Георги Търновалийски.

Преди да оглави ДФЗ-РА в Пловдив, Йосиф Ячев работеше там като редови специалист. Той е дълготраен общински консултант от ГЕРБ в Община Раковски. За мандат 2019-2023 година той е определен за ръководител на непрекъснатата комисия „ Управление на общинската собственост” и за член на непрекъснатата комисия „ Териториално и селищно устройство, околна среда, пътна и селищна мрежа и благоустройство”.

Преди 13 години Йосиф Ячев пое щафетата от тогавашния началник на ДФЗ-Пловдив Жоро Георгиев, който до неотдавна бе шеф на отдел „ Прилагане на схеми и ограничения за подкрепяне “ (ПСМП). Същият, който е зооинженер по специалност, е освободен с претекст, че няма нужното обучение за длъжността - правист или икономист. Георгиев сега води дело против фонда. На негово място е назначен някогашният чиновник на САПАРД в Пловдив, а по-късно и специалист във ДФЗ - РА Димитър Добрев. Той бил уволнен поради несъблюдение на служебните си отговорности. Завел е дело, печели го и от лятото на 2020 година е възобновен на работа.
Свързани вести Майчинство пази мястото на активистка на ГЕРБ като началник на РИОСВ-Пловдив Министерство на здравеопазването - специалисти с висока съдружна просвета, или клуб по ползи по модела "Софиянски " Шампионът в кадрилите: Инж. Кърнолски - три пъти назначен и освободен
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР