Първата ракета в света Рафаел Надал стартира в Мелбърн с

...

Надал даде само три гейма на доминикански ветеран

Първата ракета в света Рафаел Надал започва в Мелбърн с бърза победа над Виктор Естрея Бургос с 6-1, 6-1, 6-1. Матадора пречупи съпротивата на 79-ия в света деец за час и половина.

37-годишният доминиканец за първи път в кариерата си излезе на корта против испанския левичар и очевидно изпитваше приятност от всяка минута игра, а при извоюван гейм се радваше, все едно е взел сет. Надал направи осем пробива в мача и веднъж сгреши на собствен сервис във втория сет, а Естрея Бургос изпадна във екстаз от достижението си. Съперник на Рафа в идващия стадий ще бъде Леонардо Майер от Аржентина, който потегли с чиста победа в три сета над чилиеца Николас Яри. Надал още веднъж е в една половина с Григор Димитров и Надал може да се засекат на полуфиналите в повтаряне на миналогодишния дуел от същата фаза, който бе извоюван от испанеца след близо пет часа стълкновение на корта. Надал завоюва единствената си купа на Откритото състезание на Австралия през 2009 година /БГНЕС
Източник: bgnes.com