Първата ракета на Гърция в мъжкия тенис Стефанос Циципас започна

...

Стефанос Циципас и Феликс Оже-Алиасим започнаха Ролан Гарос с трисетови победи

Първата ракета на Гърция в мъжкия тенис Стефанос Циципас стартира с победа на Ролан Гарос.

Финалистът в шампионата от 2021 година се наложи със 7:6(7), 6:4, 6:1 над унгареца Мартон Фучович в среща от първия кръг на главната скица. Мачът продължи 2 часа и 22 минути.

Най-интересен беше първият сет на мача, в който гръкът и Фучович вървяха един до друг. В него пробиви нямаше, само че в тайбрека се случиха няколко обрата.

Първо унгарецът поведе с 3:0 точки, след което Циципас стигна до два сетбола при 6:4. Фучович отрази двете благоприятни условия и на собствен ред стигна до точка за продобиване на сета, освен това на собствен сервис. Той обаче изпрати удар от форхенд в мрежата, което изравни резултата за 7:7. Тук към този момент международният номер 9 не позволи съмнения и съумя да затвори първата част с 9:7 точки.

Гръкът поведе с пробив още в първия гейм на втория сет. Фучович съумя да изравни при 3:3, само че Циципас отново взе преимущество и затвори и втория сет с 6:4.

След това унгарецът смъкна гарда и до края на мача повече проблеми за поставения под номер 9 в схемата нямаше.

Stef ️ Second Round
— Roland-Garros (@rolandgarros)

Във втория кръг Циципас ще срещне германеца Даниел Алтмайер.

Напред в шампионата продължава и номер 21 в схемата канадецът Феликс Оже-Алиасим.

A solid 3-set win for

Той в профил японеца Йошихито Нишиока след 6:2, 6:4, 6:4. Мачът беше преустановяван на няколко пъти поради дъжд.