Първата ракета на българския тенис Григор Димитров спечели турнира на

...

Мачкай, Гришо! Димитров спечели първата си титла в ATP-тура от 2017г.

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров завоюва шампионата на твърда настилка в Бризбейн, Австралия от сериите ATP 250! Хасковлията се наложи над Холгер Руне със 7:6(5), 6:4 в огромния край, траял 2 часа и 19 минути, с което завоюва втората си купа в австралийския град и изравни върха на Анди Мъри от 2 трофея в този шампионат. Григор Димитров публично се завърна към купите, откакто завоюва първия си шампионат от 2017 година насам.

Мачът стартира със сервис на Григор Димитров, като българинът се опитваше оптимално доста да излиза на мрежата. Руне взе първите две точки в срещата, като бързо стигна до 40:15. Датчанинът обаче пропиля два брейкбола, а хасковлията завоюва подаването си. Руне съумя елементарно да вземе своето подаване и възвърне бързо паритета в геймовете. До първата отмора Григор Димитров бе оптимално нападателен на мрежата и съумя да поведе с 2:1 при геймовете след 13 минути игра. В четвъртия гейм Руне се измъкна от пробива, откакто отрази брейкбол за Димитров, след което направи два аса. Петият гейм стартира с два аса за българския тенисист, след което направи двойна неточност. Последва нов ас и след единствено едно разиграване в гейма, Димитров съумя да завоюва за 3:2 след 23 минути игра в Бризбейн.

Сервис-геймът на Руне стартира с точка за Димитров, койтополучи нов късмет за пробив при 40:30 след страховит форхенд по правата от негова страна, само че последва ас от датския тенисист за тъждество, след което Руне не остави късмет за хасковлията и още веднъж се измъкна. Гришо срещна големи усложнения при подаването си в седмия гейм, откакто в началото Руне поведе с 30:15.Последва тъждество в 40:40, като Руне взе преимущество, само че пропиля своя брейбол, а Димитров взе две поредни изстрадани точки, с които завоюва подаването си. Датчанинът съумя бързо да поведе с 30:0 при своя сервис-гейм, след което Димитров съумя да изравни, само че Руне взе своето - 4:4.

Деветият гейм стартира с двойна неточност за Григор Димитров, който бе безукорен по-късно и с лекост завоюва разиграването си. Гришо съумя оптимално да тормози международния номер 8, като го изравни на два пъти, само че Руне съумя да вземе десетия гейм след 51 минути игра. Гришо съумя да завоюва гейма, който бе белязан от чудесно отиграване на датчанина още за първата точка, само че това не му бе задоволително, а българинът си подсигурява най-малко тайбрек. Руне не срещна компликация в идващия гейм и по този начин изходът от първия сет ще се обясни след тайбрек.
Източник: darik.bg