Първата ракета на България Виктория Томова записа нова впечатляваща победа

...

Виктория Томова с нова победа и четвъртфинал на турнир от сериите WTA 125 в Будапеща

Първата ракета на България Виктория Томова записа нова впечатляваща победа на шампионата на клей от сериите WTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд от 115 хиляди $.

Томова направи поврат и победи във втория кръг №99 в света Юлия Грабхер от Австрия с 3:6, 6:1,7:5. Срещата продължи 1 час и 59 минути.

Българката позволи четири пробива в първия сет против Грабхер и отстъпи с 3:6. Във втората част Вики доста усъвършенства играта си и след серия от четири следващи гейма се наложи с 6:1. Томова продължи положителната си серия и поведе с 2:0 в третия съдбоносен сет, само че позволи поврат за 2:3. Българката стигна до пробив за 6:5 и от третата си опция затвори мача в своя изгода.

В първия кръг Томова отстрани третата сложена и №75 в международната класация Жасмин Паолини от Италия.

За триумфа си Томова проработи 29 точки за международната класация. На четвъртфиналите Вики ще играе против №122 в международната класация Анна Каролина Шмидлова от Словакия.