Първата ракета на България Виктория Томова загуби в третия финален

...

Виктория Томова се размина с Ролан Гарос след драма срещу сръбкиня

Първата ракета на България Виктория Томова загуби в третия заключителен кръг на квалификациите на шампионата от Големия шлем " Ролан Гарос ". Томова отстъпи с 2:6, 6:1, 6:7(3) от Олга Данилович от Сърбия. Въпреки провалянето Томова има 50 % късмет да бъде изтеглена като " щастлива губеща ". Жребий ще дефинира три от шест тенисистки, които ще се класират за главната скица.

Преди този мач Вики отстрани рускинята Марина Мелникова и британката Кейти Суон. Българката стартира неприятно срещата и загуби първите четири гейма, а по-късно и първия сет с 1:6. Във втората част Томова сподели класата си и след 6:1 единствено 33 минути изравни сетовете.

Третата решителна част стартира с пасив от 0:3, само че Вики съумя да обърне резултата до 4:3 в своя изгода. Сръбкинята отговори с рибрейк за 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и по този начин се стигна до съдбоносен тайбрек. За страдание в него Томова загуби с 3:10 точки.