Първата ракета на България Виктория Томова спечели титлата на турнира

...

Виктория Томова стана шампионка в Сарагоса, ще има рекордно класиране в кариерата си

Първата ракета на България Виктория Томова завоюва купата на шампионата по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 80 хиляди $.

Поставената под номер 2 българка направи поврат и победи на финала четвъртата в схемата Тереза Мартинцова от Чехия с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:26 часа.

Томова загуби първия сет, само че във втория поведе с 5:1 и без проблеми изравни резултата. В третата част тя преодоля пасив от 1:3 и със серия от пет следващи гейма затвори мача.

Двубоят приключи с общо 17 пробива - 10 за българката и 7 за съперничката й.

С триумфа Томова проработи 12 192 $ и 115 точки за международната класация, в която заема 98-ата позиция. В новата обаче Виктория ще бъде 75-а и това е най-хубавото класиране в нейната кариера.

Софиянката има към този момент общо 17 трофеи от шампионатите на ITF, а тази е втора от толкоз висок сан след тази в Биариц (Франция) през юли 2019 година.
Източник: dnesplus.bg