Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория

...

Първата ни ракета при жените громи на Ролан Гарос

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото състезание на Франция по тенис, съобщи Гонг.

Поставената под номер 16 в схемата на пресявките Томова надви над рускинята Наталия Вихлянцева с 6:3, 6:4 за 87 минути.

Софиянката, 108-а в международната класация, осъществя пробиви първоначално и в края на първия сет, с цел да поведе в резултата.

Във втората част Томова навакса ранен пробив пасив и обърна до 5:3 гейма, когато сервираше за мача. Тя не съумя да затвори мача при подаването си, само че по-късно осъществя нов брейк и продължава напред.

Софиянката си обезпечи 16 хиляди евро и 20 точки в класацията на УТА, а във втория кръг ще играе против победителката от дуела сред Куруми Нара (Япония) и Джулия Гато-Монтиконе (Италия).

Цветана Пиронкова ще започва по-късно довечера в квалификациите против Карълайн Долхайд (САЩ).
Източник: fakti.bg