Първата ракета на България Виктория Томова отстъпи във финала на

...

Томова не успя да спечели титлата в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова отстъпи във финала на шампионата по тенис на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди $. След страхотна борба и обрати Томава отстъпи с 6-7(5), 6-2, 5-7 на Елизабета Кочарето (Италия). Срещата продължи 3 часа и 11 минути.

Българката проби още в първия гем на срещата и сервира за продобиване на сета при 5:4. За страдание Вики позволи рибрейк, а по-късно се стигна до тайбрек. В него италианката завоюва със 7-5 точки.

Това не повлия отрицателно на Томова и тя направи четири пробива с цел да завоюва втория сет с 6-2.

Българката изостана с 3-5 в третата решителна част, само че съумя да изравни на 5-5. За страдание Томова загуби идващите два гейма, а с това и мача.
Томова все проработи 70 точки за международната класация, в която заема 107-ата позиция.
Източник: trafficnews.bg