Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров записа

...

Страхотен Григор Димитров победи Рубльов и се класира за четвъртфиналите във Виена

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров записа със страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на шампионата от сериите АТП 500 в зала във Виена.

Димитров се наложи с 6:3, 6:4 над №3 в схемата и №8 в международната класация Андрей Рубльов от Русия. Срещата продължи единствено 72 минути.

Началото на мача бе ужасно за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. Руснакът отвърна с рибрейк, само че Григор проби още веднъж за 3:1. До края на сета Димитров сервира безупречно и завоюва с 6:3.

Българинът стигна първи до пробив и във втория сет за 3:2, а по-късно го затвърди с гейм на нула. При 5:4 Димитров сервира за продобиване на мача и с гейм на 30 затвори срещата в своя изгода. За място на полуфиналите Димитров ще играе против Маркос Хирон от Съединени американски щати.