Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна във

...

Томова се бори, но загуби от Каролин Гарсия

Първата ракета на България при дамите Виктория Томова отпадна във втория кръг на мощния WTA 1000 шампионат на твърди кортове в Индиън Уелс, Съединени американски щати.

Томова отстъпи пред номер 20 в главната скица Каролин Гарсия от Франция с 1:6, 6:3, 3:6 за 96 минути игра.

В първия сет Томова два пъти загуби подаването си и разумното се случи. През втората част българката сподели темперамент и откакто изоставаше с ранен пробив съумя да навакса и да направи поврат за 6:3, с което изравни сетовете.

В решаващия сет Гарсия проби за 0:2 гейма, което беше безусловно задоволително, с цел да завоюва мача.

На старта Томова записа най-голямата победа в кариерата си, побеждавайки представителката на домакините и някогашна шампионка от Откритото състезание на Австралия София Кенин с 6:4, 7:6(5).