Първата ракета на България при дамите Виктория Томова продължава с

...

Виктория Томова се класира на полуфинал в Бостад -

Първата ракета на България при дамите Виктория Томова продължава с блестящото си показване на шампионата на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди $.

Днес Томова записа трета поредна победа и се класира за полуфиналите. С този триумф Томова ще се изкачи в топ 100 на международната класация за първи път в кариерата си.

Българката се наложи с 6:3, 6:0 над №127 в международната класация Михаела Бузарнеску от Румъния. Срещата продължи 88 минути. За място на финала Томова ще играе против №155 в международната класация Джанг Су Джонг от Южна Корея.

Преди този мач българката отстрани представителка на домакините Жаклин Кабай Ауад и туркинята Ипек Йоз.

Томова направи три пробива с цел да завоюва първата част против Бузарнеску с 6:3. Във втория сет Томова не загуби нито един гейм и го завоюва за 36 минути.
Източник: offnews.bg