След двумесечна блокада: Първият танкер за втечнен природен газ премина през Ормузкия проток
Първата пратка полутечен природен газ (ВПГ) от два месеца насам мина през Ормузкия пролив и напусна Персийския залив, оповестява Bloomberg.
``Първата пратка полутечен природен газ (ВПГ) от началото на военните дейности в Близкия изток преди два месеца наподобява е минала през Ормузкия пролив и е напуснала Персийския залив``, оповестява организацията.
Според нея, плаващият под либерийски байрак танкер ``Mubaraz`` е бил претрупан на терминала на Abu Dhabi National Oil Co. на остров Дас в Обединените арабски емирства през март и в този момент се намира югозападно от индийското крайбрежие.
Според услугата за следене на кораби Marine Traffic, танкерът е спрял да предава местоположението си преди 28 дни, до момента в който е бил в Персийския залив.
``Първата пратка полутечен природен газ (ВПГ) от началото на военните дейности в Близкия изток преди два месеца наподобява е минала през Ормузкия пролив и е напуснала Персийския залив``, оповестява организацията.
Според нея, плаващият под либерийски байрак танкер ``Mubaraz`` е бил претрупан на терминала на Abu Dhabi National Oil Co. на остров Дас в Обединените арабски емирства през март и в този момент се намира югозападно от индийското крайбрежие.
Според услугата за следене на кораби Marine Traffic, танкерът е спрял да предава местоположението си преди 28 дни, до момента в който е бил в Персийския залив.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




