Първата победа е факт, младежите подчиниха Черна гора България записа

...

Младежите изковаха първа победа в квалификациите за Евро 2019

Първата победа е реалност, младежите подчиниха Черна гора

България записа първа победа е квалификациите за Евро 2019. Момчетата на Антони Здравков се постановиха с 3:1 над Черна в среща, играла се на стадион „ Берое “ в Стара Загора. Попаденията за триумфа на „ трикольорите “ означиха Кирил Десподов, Божидар Краев и Наско Милев. За гостите прецизен бе Никола Кръстич.

С прибавените три точки „ лъвовете “ събраха 5 пункта и се изкачиха на четвъртото място в Група 9. Черногорците останаха последни (шести) с 1 пункт. Лидер в потока ни е Франция. „ Петлите “, които победиха връстниците си от България в предходния дуел с 3:0, не престават без загуба и след пет следващи триумфа са отпред с 15 точки.

Възпитаниците на Антони Здравков демонстрираха две лица при семейството си на стадион „ Берое “ в Стара Загора. През първата част българите демонстрираха някои съмнения, само че през вторите 45 минути бяха радикално преобразени, а това незабавно откри изражение и резултата.

Черногорците започнаха по-добре, като откриха предимство. Българите поизравниха играта последователно, като стигнаха до някои нелоши положения, а също по този начин имаха и искания за дузпа.

В 15-ата минута Наско Милев получи обещаващ пас, навлезе в наказателното поле на гостите и съвсем от фронтална позиция против Матия Шаркич стреля. Стражът обаче се оправи без особени усложнения.

В 24-ата минута Кирил Десподов направи пробив отляво, стигна съвсем до аутлинията и центрира остро. Матия Шаркич обаче съумя да улови. Две минути по-късно селекцията на Черна гора организира рискова офанзива. Андрия Вукчевич прокара доста хитро топката, освобождавайки се от защитник на „ трикольорите “, стреля рисково диагонално, само че топката мина около левия дирек на Николай Кръстев

Българите имаха искания за дузпа в 29-ата минута. Александър Георгиев поде хубава офанзива отляво, проби, а защитник на гостите се хвърли да пресече центрирането му, като топката се удари в лявата ръка на черногорския състезател. Реферът обаче реши, че няма учредения да уточни бялата точка и даде знак играта да продължи.

След малко повече от половин час игра Серкан Юсеин стреля високо над напречната греда, а при ответната офанзива Камай сложи на тестване уменията на Николай Кръстев. След като нахлу застрашително, черногорецът шутира, само че вратарят на „ трикольорите “ отрази.

В заключителните минути на първата част българите бяха по-активни. При една офанзива на нашия състав бранителят на гостите Дринчич насмалко да вкара в личната си врата, в опита си да почисти, само че топката мина настрана. Малко по-късно хубави, само че неточни изстрели нанесоха Бождар Краев и Венци Керчев.

Възпитаниците на Антони Здравков демонстрираха радикално друго лице през второто полувреме. Българите демонстрираха доста по-агресивна игра. Домакините откриха надзор още в началните минути след подновяването на играта, а не след дълго „ лъвовете “ материализираха превъзходството си. В 47-ата минута България поведе. При хубава офанзива Божидар Краев пусна наляво към Антонио Вутов, който откри чудесно Кирил Десподов. Нападателят без да се бави доста откри за 1:0.

В 51-ата минута българите стигнаха и до второ попадение, което обаче не бе зачетено поради маркирана засада. Божидар Краев вкара, само че се оказа, че сега на паса към играча на Мидтиланд, Кирил Десподов е бил в състояние на засада.

Преднината на България набъбна на 2:1 в 59-ата минута. Антонио Вутов поде бърза контраофанзива, центрира в пеналта, където Наско Милев върна към дъгата, откъдето Божидар Краев направи 2:1.

Ефективността на българската офанзива не стихна и в 66-ата минута България поведе с 3:1. Десподов центрира отляво, а Милев с глава усили преднината на на домакините.

В заключителните минути появилият се като запаса Жечевич нанесе тежък удар от към 20 метра, само че Николай Кръстев бе добре пласиран и мазета.

Какво се случва на стадион "Берое " в Стара Загора?