Първата ни ракета на България при жените - Виктория Томова,

...

Томова започна с победа на силен турнир по тенис в Хърватия

Първата ни ракета на България при дамите - Виктория Томова, се класира за втория кръг на мощния " WTA 125 " шампионат в хърватския град Макарска.

Томова победи 196-ата в света Оксана Селехметева от Русия със 7-6(5), 4-6, 7-5. Срещата продължи 2 часа и 48 минути. Във втория кръг Вики ще играе против №184 в света Линда Носкова от Чехия.

Томова изпусна на два пъти преднина от пробив в първия сет с цел да се стигне до тайбрек. В него българката изостана с 0-4 и 2-5 точки, само че завоюва последните пет разигравания с цел да поведе в сетовете.

Във втората част Вики навакса пасив от 2-4 до 4-4, само че загуби идващите два гейма за 4-6.

Третата рашителна част още веднъж стартира с преднина от 4-2 в интерес на рускинята. Томова обаче направи поврат за 5-4. При 6-5 българката съумя при третия си мачбол на сервис на Селехметева да затвори мача в своя изгода.

Така Томова си обезпечи 2000 $ и 15 точки за международната класация, в която заема 140-ото място.