Първата международна екстремна надпревара Полюс на студа се проведе в

...
Първата международна екстремна надпревара Полюс на студа се проведе в
Коментари Харесай

Леден маратон: Да потичаш на минус 52 градуса? Защо не!

Първата интернационална рискова конкуренция " Полюс на студа " се организира в едно от най-студените непрекъснато обитаеми места на Земята - съветската околност Оймякон .
 
Участие в маратона били декларирали 19 участника, само че в последна сметка на старта застанали единствено 16 състезатели. Те се надбягвали на пет дистанции - 5, 10, 20, 30 и 42 км. Никой обаче не съумял да избяга най-дългото разстояние, един единствен бегач издържал до 38 км.
 


Според известията най-младият участник е бил 21 години, а най-възрастният - на 71 години. Участници от Франция, Индия, Тайланд и Австрия са се присъединили в бягането на късите дистанции.

Един от уредниците на маратона заяви, че утринната температура в Оймякон в деня на надпреварата е била единствено...минус 52 градуса по Целзий.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР