Първата голяма изненада на UEFA EURO 2024 е факт! Един

...

Сензация във Франкфурт: Словакия шокира Белгия след два отменени гола и огромни пропуски на Лукаку

Първата огромна изненада на UEFA EURO 2024 е реалност! Един от кандидатите за купата Белгия беше повален от Словакия с в първи мач за двата тима от група „ E “ на Европейското състезание. Единственото и победно попадение реализира  Иван Шранц  още в седмата минута, което се резервира до последния съдийски сигнал. Срещата, обаче, ще се запомни с големите пропуски на нападателя Ромелу Лукаку , на който бяха анулирани и два гола в 56-ата и 87-ата минута.

Срещата започва с огромен късмет за Белгия още в третата минута. Жереми Доку проби на скорост по десния фланг, като преодоля двама играчи на Словакия, влезе в наказателното поле и потърси капитана Кевин Де Бройне на точката за дузпа. Звездата на Манчестър Сити отклони за Ромелу Лукаку, който овладя на гърди и стреля с десния крайник от няколко метра, само че вратарят Мартин Дубравка беше скъсил дистанцията и го блокира чудесно, предотвратявайки сигурен гол.

Словакия, обаче, попари неприятно " алените дяволи " с първия си късмет, който пристигна след неточност в разиграването на Белгия. Жереми Доку сбърка съдбовно отляво на наказателното си поле, пробвайки да върне топката обратно към собствен съотборник. Иван Шранц пресече подаването и отклони технично към Юрай Куцка, който шутира мощно, само че вратарят Коен Кастеелс съумя да парира удара му. Там, обаче, Ваут Фаес покри Шранц, който от близко осъществя за 0:1.

В 21-ата минута Белгия пропусна страховит късмет да изравни резултата. Денис Вавро върна обратно за своя вратар Мартин Дубравка, който я почисти право в краката на Леандро Тросар. Футболистът на Арсенал стреля с десния крайник от отдалеченост, само че не уцели опразнената врата и прати кълбото над гредата в навън.

Пет минути преди почивката Куцка пое ужасно подаване на десния фланг, напредна и центрира в наказателното поле, където Лукаш Хараслин бе пропуснат и шутира чудесно от въздуха с десния крайник, само че Кастеелс се намеси уверено и мазета в корнер с една ръка.

В 42-ата минута още веднъж Лукаку изпусна страхотна опция за Белгия. Яник-Ферейра Караско даде отлично извеждащо подаване за нападателя, който напредна самичък против Дубравка, само че се забави, а по-късно не съумя да стреля по най-хубавия метод и прати кълбото около гредата в навън.

Белгия вкара топката във вратата на Словакия в 56-ата минута, само че гол нямаше. Де Бройне разигра късо с Тросал след корнер, който пък центрира към далечната греда. Там Онана смъкна с глава за Лукаку, който от метър пред голлинията този път засече тъкмо за 1:1. Попадението, обаче, беше прегледано със системата ВАР за засада на нападателя, каквато имаше и по този начин попадението беше анулирано и Словакия резервира задатъка си.

В 62-ата минута " алените дяволи " останаха на милиметри от изравняването. Доку надбяга Петер Пекарик по левия фланг, влезе в наказателното поле и центрира ниско. Вратарят Дубравка не съумя да избие по най-хубавия метод и топката попадна на пътя на влезлия от пейката Йоан Бакайко, който шутира от към пет-шест метра, само че тъкмо пред голлинията Давид Ханцко мазета и предотврати несъмнено попадение.

Две минути преди края на постоянното време втори гол на Лукаку бе анулиран. Лоис Опенда получи на левия фланг, надбяга Вавро, влезе в наказателното поле и центрира към точката за дузпа, където напълно бе Лукаку, а нападателят нанесе мощен изстрел с левия крайник, който влетя във вратата на Дубравка за 1:1. И това попадение, обаче, беше прегледано от системата ВАР за възможна игра с ръка на Опенда при преодоляването на топката, а такава имаше и по този начин втори гол на Лукаку бе анулиран.

Гледайте НА ЖИВО С КАРТИНА всички мачове от UEFA EURO 2024 изцяло гратис в сайта !