Първа победа за Малави в настоящото издание на Купата на

...

Манго вдъхнови Малави за обрат

Първа победа за Малави в актуалното издание на Купата на африканските народи! " Пламъците " записаха триумф с 2:1 против Зимбабве в среща от група 2 на шампионата. В воин за Малави се трансформира Манго, който означи и двете попадения за отбора и оформи обрата.

Зимбабвийците владееха самодейността преди почивката и взеха задатък в 38', когато Ишмаел Уади се разписа след центриране на Онисмор Басера.

Малави обаче изравни в края на първата част посредством Габадиньо Манго. Малко преди час игра още веднъж той беше прецизен - озова се самичък против вратаря Петрос Мхари и не сбърка.

Победата е едвам втора за Малави в историята на шампионата и съхранява възможностите на Манго и компания за продължение към осминафиналите. Тимът заема третата позиция във краткотрайното класиране на група 2 с актив от 3 точки зад водачите Сенегал и Гвинея, които имат по 4. Зимбабве остава на дъното без извоювана точка.

Източник: btvnovinite.bg