Партньорите в управлението на България ГЕРБ, БСП и Има такъв

...
Партньорите в управлението на България ГЕРБ, БСП и Има такъв
Коментари Харесай

Нов опит за преговори между ГЕРБ, БСП и ИТН. Кабинетът се събира след извънредна пауза

Партньорите в ръководството на България ГЕРБ, Българска социалистическа партия и " ИТН " ще създадат нов опит да проведат договаряния за бъдещето на кабинета след натиска на Бойко Борисов за " преформатиране ".

Срещата на Съвета за взаимно ръководство (ССУ) се очакваше още в понеделник, само че по този начин и не се организира.

Партията, която пази цялостно безмълвие за това дали продължава да поддържа кабинета " Желязков ", е Има Такъв Народ.

Според неофициална информация " 24 часа " - трусът във властта е преустановен, като единствената смяна от предходната седмица ще засегне Бюджет 2026, а не кадрови разбърквания: " завършек на обещанията за разпределяне на пари на майки, пенсионери, гилдии " и " бюджет, който да резервира рационални граници на недостиг ".

Главният спор във властта породи след обвиняванията на Бойко Борисов против съдружните му сътрудници, че са поделили министерствата " на концесия " и се разпореждат с повече запас, в сравнение с им се поставя по броя на депутатите. Поиска и промяна на Наталия Киселова (БСП) като ръководител на Народното събрание.

ГЕРБ отхвърли да крепи кворума в Народното събрание и депутатите не работеха цяла седмица.

В същото време Борисов направи опит да официализира присъединяване на Движение за права и свободи " Ново начало " в държавното управление и Народното събрание под натиска на Делян Пеевски - ход, който очевидно даде противоположен резултат.

На 20 октомври Пеевски самичък разгласи, че " не желал нищо " от разпределението на постовете, само че нямало да разреши промяна на министър-председателяРосен Желякзов - сигнал към Бойко Борисов, който неведнъж е намеквал, че желае да се върне отпред на кабинета.

Колкото до Министерския съвет - чака се министрите също да се съберат на първото си съвещание след близо 2 седмици пауза.

Премиерът Росен Желязков изключително реши да анулира плануваната среща на кабинета на 15 октомври - още веднъж под въздействието на ръководителя на ГЕРБ Бойко Борисов.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР