Партизан победи с 82:79 ( 14:10, 14:27, 25:17, 29:25) Анадолу

...

Партизан пречупи Анадолу Ефес

Партизан победи с 82:79 ( 14:10, 14:27, 25:17, 29:25) Анадолу Ефес като хазаин в мач от 14-ия кръг на Евролигата.

Успехът за сръбския гранд обаче не пристигна елементарно. Въпреки че баскетболистите на Обрадович поведоха в първите 10 минути, преднината им от 4 точки бързо беше заличена от противника, който преди почивката към този момент беше с 9 точки задатък. След паузата Партизан още веднъж се върна в играта, като отново обърна резултата в своя изгода въпреки и единствено с 1 точка преди заключителната четвърт. В нея “гробарите ” съумяха да завоюват надлъгването с сегашния първенец в най-комерсиалния баскетболен шампионат.

За Партизан Кевин Пънтър, Данте Екзъм и Джеймс Нунали вкараха по 18 точки, а Амте Жижич се разписа с 20 за Анадолу Ефес.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.