Партизан надигра Бдин (Видин) с 2:0 в Червен бряг в

...

Партизан не даде шанс на Бдин

Партизан надигра Бдин (Видин) с 2:0 в Червен бряг в среща от 19-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините можеха да бият по-изразително. Те преобладаваха през целия дуел и не разрешиха на противника да заплаши най-малко един път вратата им. Първата голова опция пред видинската врата пропусна Георги Петков, който се размина с топката. В 15-ата минута обаче играещия треньор Любомир Иванов центрира от фаул и Борислав Иванов откри резултата. До края на полувремето Ангел Русев пропусна да удвои. Той пропиля отлична опция и при започване на втората част. В 70-ата минута топката беше избита и Милен Тонев с топовен удар от границата на наказателното поле фиксира окончателното 2:0. В оставащото време видинския пазач Павел Станев избави два гола. Влезлият като запаса Петьо Славчев пък не уцели от няколко метра вратата на Бдин.

За цялостен мач гостите насочиха единствено един удар, дело на влезлия като запаса Мартин Николов, само че Димитър Димитров посрещна топката с гърди. Другото бяха дълги подавания напред, които не доведоха до нищо.

Така единствено за няколко дни Партизан отстрани Бдин от шампионата за купата на Аматьорската футболна лига и го победи за състезание, отдалечавайки го на 8 точки от първото място.
 Партизан в профил Бдин за купата на АФЛ в трилър с 18 дузпи Партизан в профил Бдин за купата на АФЛ в трилър с 18 дузпи