Партиите в парламента извън ГЕРБ и ДПС да се съберат,

...
Партиите в парламента извън ГЕРБ и ДПС да се съберат,
Коментари Харесай

Ген. Атанасов: Човек като Ива Митева може да оглави правителството

Партиите в Народното събрание отвън ГЕРБ и Движение за права и свободи да се съберат, да решат на какви отстъпки са съгласни и с мандата на „ Изправи се БГ! Ние идваме! “ да се направи държавно управление – това предложи в студиото на „ Лице в лице “ съпредседателят на „ Демократична България “ ген. Атанас Атанасов.

„ Има Такъв Народ дано предложат претендент за министър-председател – в случай че може, да не е същият, препоръчан предишния път, този човек няма потенциала за тази позиция. Човек като Ива Митева има дарба да оглави държавно управление “, разяснява той. По думите му в подобен формат могат да бъдат разисквани и разновидностите за министри, като означи, че е „ сюрпризиран “ от твърдия метод на служебния правосъден министър Янаки Стоилов.

Според него в тази ситуация има едно основно изискване: „ Ако има единодушие и главно в случай че Има Такъв Народ се върнат на масата за договаряния – без техните гласове държавно управление, независещо от ГЕРБ и Движение за права и свободи не може да бъде направено “. „ Утре Демократична България ще направи серия от съвещания на нашите органи, ПГ ще разиска нашия проект, ние ще заемем самодейна позиция, с цел да търсим излаз от политическата рецесия “, изясни водачът на ДСБ.

В същото време, той означи, че „ има съответни обстоятелства, които приказват за съгласуваност сред Има Такъв Народ и Движение за права и свободи “, като даде образец с решението в бюджетна комисия да се задвижи процедурата по желание на нов началник на Българска народна банка. „ Готови сме да създадем всичко, с цел да отговорим на упованията на българските гласоподаватели да има държавно управление, само че не сме подготвени да подкрепим държавно управление, което ще зависи от ГЕРБ или от Движение за права и свободи “, безапелационен беше Атанасов.

Заради това и той прикани Слави Трифонов и „ виновните хора “ в Има Такъв Народ да осмислят цялата обстановка, в случай че мислят положително на страната.

Според ген. Атанасов повторни избори – без значение дали са „ 2 в 1 “, или на друга дата от президентските, не са добър вид: „ Ще разфокусираме вниманието на хората, гласоподавателите ще се чудят кого да слушат и с кои послания да се занимават “.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР