Партиите не са искрени в желанията си за касиране на

...
Партиите не са искрени в желанията си за касиране на
Коментари Харесай

Проф. Пламен Киров настоя за нов Изборен кодекс


Партиите не са откровени в желанията си за анулиране на предварителните парламентарни избори, защото не са вероятни за осъществяване . Трябва да се напише напълно нов Изборен кодекс, защото сегашният е кръпки върху кръпки. Toва съобщи конституционалистът проф. Пламен Киров пред Българска национална телевизия.

Според него е допустимо да бъдат отправени разнообразни тъжби до Конституционния съд за анулиране на изборите. От всички тях, най-малко 48 народни представители могат да сезират Конституционен съд и другият индивид, който може да сезира съда, е президентът Румен Радев , уточни проф. Пламен Киров.

Той прикани партиите да се допитат до " прилични " адвокати какво могат и какво могат да създадат, а не да се пробват да вършат предизборни пушилки . Проф. Киров счита, че новоизбраните народни представители не са заинтригувани да се нападна отчасти изборният резултат пред Конституционен съд. Ако Конституционен съд постанови решение, че в действителност " Величие " би следвало да премине 4% преграда за влизане в Народно събрание, ще би трябвало да бъдат взети десетима народни представители от партиите, които влизат в този момент в Народното събрание, посочи проф. Пламен Киров.
 В ЦИК царува успокоение и мир
В ЦИК царува успокоение и мир

ЦИК разпредели сигнали, одобри отчета на Българска народна банка и покана за награждаване на служители на реда

Той добави, че има излаз от актуалната обстановка - атакуването на Конституционен съд не стопира решението на ЦИК, която е оповестила определените народни представители. След решението на Конституционен съд може да забележим парламент с напълно нов състав , по мнението на проф. Киров.

Според него от всички политически заявления и закани, само реалистична е поръчката на " ИТН " за отчасти атакуване на изборния резултат.
 Румен Радев дава време на партиите и за Народно събрание, и за анулиране на изборите
Румен Радев дава време на партиите и за Народно събрание, и за анулиране на изборите

Президентът би подкрепил всяко изпитание за подсилване на парламентаризма и демокрацията
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР